Porady

Trwałe, stylowe i łatwe do wyczyszczenia. Przegląd tkanin obiciowych

Rodzaje tkanin tapicerskich. Do wyboru, do koloru i nie tylko!

Wzorniki tkanin tapicerskich oferują szeroką paletę możliwości. Wybierać możemy spośród klasycznych materiałów obiciowych – gładkich welurów, wytrzymałych plecionek czy grubych szenili, ale też postawić na naturalną wełnę lub dzianinę z widocznymi węzełkami. Poszczególne rodzaje tkanin tapicerskich różnią się sposobem wytwarzania oraz gatunkiem użytych surowców. Cechują je także inne dodatkowe właściwości. Jeśli zależy nam na materiale, który odznacza się najwyższą trwałością i odpornością na ścieranie, wybierzmy mocny splot syntetyczny. Tkaniny, które mają w sobie wysoką zawartość włókien naturalnych, z reguły są bardziej delikatne. Bywają również trudniejsze do utrzymania w czystości.

Zmywalne tkaniny obiciowe – łatwe do wyczyszczenia!

Sofa czy narożnik stanowi prawdziwe centrum domowego życia. To tutaj odpoczywamy, bawimy się z dziećmi, pracujemy i spożywamy posiłki. Jedzenie ulubionych przekąsek pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, jednak zupełnie inaczej podziała na tapicerkę kanapy. Problem niechcianych plam może jednak rozwiązać zmywalna tkanina obiciowa.

Hydrofobowe tkaniny tapicerskie – niezastąpione podczas zabaw i spotkań

Wystarczy chwila nieuwagi, by kolorowy sok lub ciemna herbata znalazły się na obiciu kanapy. Wie o tym każdy rodzic oraz gospodarz organizujący liczne przyjęcia. Szkoda jednak marnować czasu na ciągłe sprzątanie.

Stylowe tkaniny obiciowe, które są przyjazne zwierzętom

Psy lubią wytarzać się na kanapie zaraz po przyjściu ze spaceru, a koty używać jej jako drapaka. Urządzając dom z czworonożnym lokatorem, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór tapicerki. W centrum zainteresowania powinny znaleźć się materiały odporne na tarcie i rozdzieranie, takie jak welwety i wytrzymałe mieszanki włókien.

Najtrwalsze tkaniny obiciowe na kanapy

Nawet najbardziej ekskluzywne tkaniny obiciowe nie spełnią swojego zadania, jeśli nie okażą się odporne na ścieranie.

Klasyczne i wzorzyste tkaniny obiciowe, które pomogą zbudować aranżację salonu

Tapicerowana kanapa może być nie tylko funkcjonalnym meblem do wypoczynku, ale również nieodłącznym elementem wystroju wnętrza. Tkaniny obiciowe, które zawierają w swoim składzie len czy bawełnę, wprowadzą do aranżacji naturalną harmonię. Wyjątkowo szlachetnie będzie prezentować się wełna, która wyróżnia się właściwościami akustycznymi i termicznymi – pomaga wyciszyć pomieszczenie oraz utrzymać w nim stałą temperaturę i poziom wilgoci.  Jeśli chcemy, aby kanapa stanowiła przyciągający wzrok element wystroju, warto zdecydować się na kolorową tapicerkę. Osoby, które preferują relaks w otoczeniu licznych poduszek i pledów, docenią klasyczną tkaninę obiciową o gładkiej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *